Jak długo powinien utrzymać się makijaż od wizażystki?

/, Panna Młoda/Jak długo powinien utrzymać się makijaż od wizażystki?

Jak długo powinien utrzymać się makijaż od wizażystki?

makijaż ślubny Poznań

Jak długo powinien wytrzymać makijaż od wizażystki?- to pytanie bardzo często zadają osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej makijażystki. Nie każdy bowiem decyduje się na takie usługi tylko dlatego, że  samodzielny makijaż nie wychodzi tak, jak należy. Są dziewczyny, które same potrafią się świetnie pomalować, ale niestety nietrwale. Jeśli chcemy, aby ktoś wykonał nam makijaż ślubny, karnawałowy czy wieczorowy i płacimy za te usługi, to oczywiście chcemy, by wytrzymał dłużej niż taki, który na co dzień robimy samodzielnie.

W zasadzie nie można dokładnie powiedzieć, ile wytrzyma taki makijaż wykonany przez wizażystkę, bo jest kilka czynników, od których będzie zależna trwałość makijażu. Pierwsza rzecz to wybrana wizażystka- jest na rynku sporo osób, które proponują wykonanie profesjonalnego makijażu, jednak- tak, jak chyba w każdej dziedzinie- jedna osoba faktycznie będzie robiła profesjonalny makijaż, inna nie. Z jednej będziemy zadowoleni a z innej nie. Nie wiadomo, czy trafimy na profesjonalistę. Osoba, która poważnie podchodzi do swojej pracy powinna używać profesjonalnych kosmetyków. One i ich umiejętne użycie dadzą dużo lepszy efekt niż drogeryjne produkty.  Podstawą są tutaj odpowiednie bazy pod makijaż, wodoodporne podkłady, cienie do powiek, kamuflaże, pudry utrwalające i utrwalacze. Kosmetyki stworzone dla wizażystów i charakteryzatorów mają dużo większą trwałość a także większą zawartość pigmentów, wytrwają nawet do 36 godzin na skórze. Często są  trudniejsze w „obsłudze”, jednak umiejętnie użyte, z zastosowaniem odpowiednich technik aplikacji mogą utrzymać się na twarzy cały dzień i noc w niezmienionym stanie a nawet następny dzień (choć osobiście polecam jednak zmycie makijażu na noc, po imprezie :))

Kolejną rzeczą, od której będzie zależała trwałość makijażu jest rodzaj naszej cery i jej stan. Jeśli mamy tłustą cerę, to makijaż może trzymać się trochę krócej. Z doświadczenia jednak wiem, że nie jest to wielki problem- zawsze proszę dziewczyny, którym wykonywałam makijaż, żeby napisały mi później, jak było z trwałością i nawet te z bardzo tłustą cerą nie miały problemów przed końcem zabawy 🙂 Są to jednak tylko jakieś statystyki, dlatego jeżeli masz przed sobą wielki dzień, np. ślub i ogromnie zależy Ci na trwałości makijażu, to niezwykle istotną sprawą jest wykonanie próby.

Kiedy już wybraliśmy profesjonalną wizażystkę, to musimy pamiętać, że nawet profesjonalny makijaż może nie podołać, jeśli nasza cera będzie w złym stanie. Warto zatem zainwestować w pielęgnację u kosmetologa i zastosować się do jego rad. Podstawą tego, by makijaż dobrze trzymał się na twarzy jest peeling i nawilżenie skóry. Jeżeli występują problemy z suchą, łuszczącą się skórą, to poza mniejszą trwałością makijażu musimy się także liczyć z jego mniej estetycznym wyglądem. Wiadomo, że wizażystka ma na to swoje sposoby, ale nie oszukujmy się- cudów nie zdziała i gdy skóra będzie bardzo mocno przesuszona, to na pewno makijaż nie będzie wyglądał tak pięknie, jak na nawilżonej cerze.

A co, gdy makijażystka ma pozajmowane godziny w dniu Twojego ślubu i proponuje wykonanie makijażu wcześnie rano, kiedy ślub jest na godzinę 16- tą? Większość wizażystek zapewnia wtedy, że makijaż wytrzyma, bo jest trwały i nie ma się co martwić. Ja dodam od siebie, że- tak, jak wcześniej wspominałam- trwałość nie zależy jedynie od wizażysty i jego kosmetyków, jednak  myślę, że żadnej osobie, która profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, nie będzie zależało jedynie na „wciśnięciu” kogoś na makijaż w danym dniu na wczesne godziny, nie przejmując się, czy wytrzyma, czy nie. Chyba nikomu nie jest na rękę, jeśli jakaś osoba nie będzie zadowolona z jego usług, więc raczej nikt nie będzie nas zapewniać, że wszystko wytrzyma, nie mając takiej pewności… Niemniej jednak rodzaj cery i jej stan mają  wpływ na trwałość  kosmetyków a dodatkowo, jeśli makijaż zostanie wykonany bardzo wcześnie rano, to narażamy się na stres i myślenie o tym, czy wytrzyma, czy nie.  Z doświadczenia wiem też, że kobiety za bardzo martwią się trwałością makijażu i chcą, aby został on wykonany zaraz przed wyjściem. Nie ma się co martwić, jeśli nasza cera nie przetłuszcza się wyjątkowo mocno. Jeśli jednak jest inaczej a nie ma możliwości wykonania makijażu próbnego, to proponuję poszukać osoby, która wykona makijaż w późniejszych godzinach. Dzięki temu na pewno każda kobieta będzie czuła większy komfort i nie będzie musiała o tym myśleć 🙂

Dodam jeszcze na koniec, że profesjonalny makijaż nie wymaga wielkich poprawek. Część kobiet myśli nawet, że nie wymaga żadnych, jednak wydzielania sebum nie jest w stanie powstrzymać nawet profesjonalna wizażystka. Na pewno ma bardzo dobry puder, ale po pewnym czasie tłusta cera ma prawo zacząć się błyszczeć- to normalne. Wtedy wystarczy przyłożyć bibułki matujące do twarzy albo zwykłą chusteczkę, która wchłonie nadmiar sebum a makijaż zostanie na twarzy w nienaruszonym stanie 🙂 Można także delikatnie przypudrować twarz. Druga rzecz to błyszczyk- po jakimś czasie usta mogą wymagać poprawki.

By | 2014-02-06T18:18:40+01:00 27 marca, 2013|Blog, Panna Młoda|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment