Próbny makijaż ślubny, próbna fryzura ślubna- jak się przygotować?

/, Panna Młoda/Próbny makijaż ślubny, próbna fryzura ślubna- jak się przygotować?

Próbny makijaż ślubny, próbna fryzura ślubna- jak się przygotować?

Wpis ten jest przeznaczony głównie dla kobiet, które mają zarezerwowany u mnie termin na wykonanie makijażu czy fryzury ślubnej, ale może będzie pomocny także innym osobom 🙂 Zapraszam do czytania 🙂 

 

Próbny makijaż ślubny

 

Już wcześniej na blogu wspominałam, że nawet najlepsza wizażystka nie jest w stanie wykonać trwałego i dobrze wyglądającego makijażu, jeśli cera jest w złym stanie. Dokładne informacje na temat tego, jak dbać o cerę znajdziecie we wpisie, o który poprosiłam kosmetologa- Jak zadbać o cerę i ciało przed ślubem?

Tutaj natomiast chciałabym podać najistotniejsze informacje o tym, jak można przygotować się na próbny makijaż ślubny 🙂

 • peeling

Dla mnie najistotniejszą rzeczą przed makijażem próbnym (a także makijażem ślubnym) jest wykonanie peelingu. Co prawda nie każda cera tego potrzebuje, ale jeśli tylko widzisz, że na twojej twarzy są suche skórki, to pamiętaj, że makijaż zawsze je podkreśli. Bardzo trudno jest cokolwiek z nimi zrobić podczas makijażu, większość kosmetyków kolorowych je uwydatni.

Peeling powinien być dostosowany do rodzaju cery a to, kiedy go wykonasz także musisz dopasować do swojej skóry- jeśli jest bardzo wrażliwa, to nie wykonuj peelingu dzień przed makijażem, tylko np. dwa- trzy dni wcześniej. Przy wrażliwej cerze możesz wybrać peeling enzymatyczny- jest delikatniejszy niż mechaniczny. Można też zrobić peeling szczoteczką lub gąbeczką do twarzy (można je kupić np. w Rossmannie)- wystarczy wykonać nimi masaż podczas mycia twarzy, omijając okolice oczu. Mi osobiście to rozwiązanie zdecydowanie bardziej odpowiada 🙂

 • nawilżanie

Drugą bardzo ważną rzeczą jest nawilżanie twarzy. Dzień lub dwa przed makijażem możemy dodatkowo użyć maseczki nawilżającej, jednak trzeba pamiętać o tym, że cerę powinno nawilżać się cały czas, bo tylko systematyczne nawilżanie da nam długotrwałe efekty. Bardzo istotne jest to, aby dobrać odpowiedni do rodzaju cery krem i nie zmieniać co chwilę kosmetyków- skóra musi się do nich przyzwyczaić a ciągłe zmiany nigdy nie wyjdą jej na dobre. Jeśli ktoś ma problem z suchą skórą i nie może znaleźć odpowiedniego kremu, to mogę polecić Cetaphil- emulsja do twarzy i ciała (do kupienia w aptekach, koszt około 40zł za 250ml).

Bardzo częstym błędem, jaki dziewczyny popełniają przed ślubem, jest ciągła zmiana kosmetyków. Zdarza się, że kupują nowe kremy, maseczki, mleczka itp. Myślą bowiem, że dobrze chociaż przez tydzień stosować jakiś droższy krem. Niestety efekt często będzie wręcz odwrotny. Po pierwsze- droższy krem niekoniecznie musi być lepszy dla naszej cery. Najważniejsze jest, by był odpowiednio dobrany do rodzaju cery, warto także sprawdzić skład. Drugą ważną rzeczą jest to, że skóra musi przyzwyczaić się do każdego nowego kosmetyku, dlatego częste zmiany nie będą dla niej dobre, mogą powodować zaczerwienienia, podrażnienia czy przesuszenia skóry. Jeśli masz swój sprawdzony, odpowiednio dobrany krem, to może on być lepszym rozwiązaniem niż setki nowych kosmetyków.

 • zabiegi przed ślubem

Jeśli chcesz wykonać jakieś zabiegi na cerę przed ślubem, to dobrze jest skorzystać z usług sprawdzonego kosmetologa, który zaproponuje najlepsze dla Ciebie zabiegi, odpowiednio dobrane do potrzeb i wymagań Twoich oraz Twojej cery 🙂 Polecam także przeczytać wpis kosmetologa, który doradza, jak pielęgnować cerę i ciało przed ślubem: Jak dbać o cerę i ciało przed ślubem?

 • trądzik

Przy problemach z trądzikiem warto udać się do dermatologa i to jak najwcześniej. Jest sporo dziewczyn, które wstydzą lub boją się iść z problemem do lekarza, ale niestety im dłużej zwlekają, tym większy później może być problem. Samodzielne leczenie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów a blizn po trądziku znacznie trudniej będzie się pozbyć. Czasami leczenie nie przynosi najlepszych rezultatów, niektóre leki mogą nie działać, dlatego im wcześniej zacznie się kurację, tym większe prawdopodobieństwo, że pozbędziemy się problemu. Pamiętajmy, że makijaż nie jest w stanie ukryć wszystkiego w 100%, dlatego nie warto zwlekać  z wizytą u dermatologa. Jeśli już masz blizny czy przebarwienia, to także warto udać się z tym do lekarza czy kosmetologa- czasami wystarczy wykonać mocniejszy peeling, ale trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie, aby skóra miała czas na regenerację. Z głębokimi bliznami może nie dać sobie rady, wtedy jest jeszcze możliwość usunięcia ich laserem.

 • uczulenia

Przed makijażem próbnym/ ślubnym należy poinformować wizażystkę, jeśli występują u Ciebie jakieś podrażnienia czy uczulenia od kosmetyków, czy oczy nie łzawią lub się nie czerwienią podczas używania kredek do oczu czy tuszu.

 

Przed próbnym makijażem ślubnym należy zastanowić się, czy nie będzie nam potrzebna regulacja brwi oraz henna brwi i rzęs. Można to zrobić u kosmetyczki, można także samodzielnie w domu, jednak jeśli nie wiesz, jaki kształt powinny mieć Twoje brwi, to warto powierzyć to zadanie kosmetyczce lub ustalić to z wizażystką. Należy pamiętać, aby regulację brwi zrobić 2- 3 dni przed makijażem, aby skóra nie była podrażniona lub zaczerwieniona.

Niektóre osoby mają dość wyraźne włoski na twarzy (u niektórych osób ogranicza się to jedynie do pewnych miejsc, u innych prawie cała twarz pokryta jest króciutkimi włoskami)- warto zastanowić się nad epilacją, ponieważ kosmetyki do makijażu, zwłaszcza puder, będą osadzać się na włoskach i je podkreślać. Jeśli nie jesteś pewna, czy potrzebujesz korzystać z tego typu zabiegów, to można zapytać o to przy okazji innych zabiegów u kosmetologa (jeśli będziesz jakieś wykonywać) lub podczas próbnego makijażu.

Podczas próbnego makijażu i próbnej fryzury, zanim jeszcze przystąpię do pracy, wszystko omawiam. Dobrze, jeśli przed spotkaniem prześlesz zdjęcie swojej sukienki, bukietu, dodatków, biżuterii oraz makijaży i fryzur, które Ci się podobają. Nie chodzi o to, by pokazać identyczny makijaż, czy fryzurę, jaką się chce mieć na ślubie, ale o to, by wizażystka wiedziała, jaki masz gust, co Ci się podoba. Ja zawsze doradzam moim klientkom, co pasuje do ich urody, jaka fryzura będzie najlepsza do jej kształtu twarzy, co będzie dobrze pasować do całości stylizacji ślubnej i dodatków, ale na początku muszę wiedzieć, jak wygląda suknia, dodatki i co im się podoba 🙂 To nie jest tak, że tylko jeden makijaż i jedna fryzura pasuje do danej urody, sukni i bukietu, tych fryzur i makijaży zawsze będzie więcej, dlatego wizażysta musi wiedzieć, w jakim stylu mają być jego propozycje 🙂 Jeśli na przykład powiesz, że nienawidzisz brązów, to moje propozycje makijażu będą okrojone o to, co Ci się nie podoba i szybciej znajdziemy to, czego oczekujesz 🙂

Jeśli planujesz mieć welon na ślubie, to nie musisz zabierać go na próbę- mam u siebie jeden, który możesz przymierzyć (welon jest na grzebieniu). Jest to standardowy, dwuwarstwowy welon, jeśli Twój jest nietypowy albo planujesz inne dodatki zamiast welonu, to możesz  zabrać je ze sobą, abyś miała pewność, że wszystko będzie się dobrze prezentować z wybraną fryzurą 🙂

Wszelkie dodatki do włosów- ozdobne grzebienie czy kwiatki weź na próbne spotkanie- dzięki temu można będzie wykonać fryzurę próbną z tą ozdobą i zobaczysz, jak będzie ona wyglądać.

W dniu próbnego makijażu dobrze jest założyć bluzkę zbliżoną kolorem do sukni ślubnej. Nie musi to być identyczny kolor, ważne, aby był podobny. Dzięki temu łatwiej będzie Ci ocenić swój wygląd. Makijaż próbny dopasowany ma być do ślubnej stylizacji, dlatego, jeśli na próbę założysz ciuch w przypadkowym kolorze, to może okazać się, że makijaż kompletnie do niego nie pasuje a to na pewno wpłynie na ocenę makijażu. Może też się okazać, że wszystko będzie ok a w dniu ślubu, kiedy założysz suknię ślubną, to makijaż wyda Ci się za delikatny lub zupełnie inny niż wyglądał na próbie.

Lubię widzieć, jaki makijaż wykonują sobie na co dzień dziewczyny, jednak na próbę dobrze, jeśli nie malują rzęs wodoodpornym tuszem. Zawsze przed wykonaniem makijażu przemywam twarz klientce- nieważne, czy miała makijaż, czy nie- twarz musi być oczyszczona, dlatego nie ma dla mnie problemu, kiedy ktoś ma swój makijaż. Problem pojawia się w momencie, kiedy mam trudności z usunięciem kosmetyków, głównie dotyczy to wodoodpornych tuszy do rzęs. Nie chcę, żeby demakijaż podrażnił oczy, dlatego, jeśli przychodzisz na próbę ze swoim makijażem, to nie ma najmniejszego problemu, ale mam jedną prośbę- nie używajcie wtedy wodoodpornych tuszy 🙂

 

Próbna fryzura ślubna

Bardzo często dziewczyny mnie pytają, kiedy mają umyć włosy przed fryzurą próbną czy ślubną. Zawsze im wtedy odpowiadam, żeby dostosowały to do swoich potrzeb 🙂 Jeśli uważasz, że musisz myć włosy codziennie, to umyj je rano, jeśli myjesz włosy co 2- 3 dni, to możesz umyć je dzień wcześniej. Nawet, jeśli mi będzie się gorzej pracować na włosach umytych tego samego dnia, to Ty zawsze będziesz czuła się bardziej komfortowo, co ma ogromne znaczenie. Jedyne, o co proszę, to aby nie nakładać na włosy odżywek czy masek, których się nie spłukuje- obciążają one włosy, co może mieć negatywny wpływ na ostateczny wygląd uczesania.

 

 

 

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące próbnego makijażu ślubnego lub fryzury, to możesz pytać w komentarzach- postaram się jak najszybciej na nie odpowiedzieć 🙂 Jeśli pytanie będzie wymagało dłuższej odpowiedzi, to mogę stworzyć oddzielny wpis na dany temat 🙂

 

Les effets indésirables potentiellement graves peuvent inclure la congestion des sinus, mais ils sont généralement bénins
https://problemederection.org/levitra.html
Ce médicament est pour vous seulement
https://problemederection.org/viagra-generique.html
Selon un rapport de l’AARP Public Policy Institute, les consommateurs n’ont tout simplement pas les moyens de payer leurs médicaments sur ordonnance. Le coût des médicaments sur ordonnance est la composante des dépenses de santé qui croît le plus rapidement, ce qui exerce une pression sur les marges des patients hospitalisés dans les systèmes de santé. Si vous décidez de mettre votre remède en ligne, soyez un acheteur avisé et comparez les coûts de commande de médicaments en ligne, par exemple le Prix du Viagra. Avant de payer le médicament, vérifiez s’il existe un programme pour vous aider à payer vos médicaments. Évitez les nouveaux remèdes coûteux et demandez des formes génériques de médicaments dans la mesure du possible. Les médicaments ne sont pas concurrencés par d’autres sociétés pharmaceutiques et le fabricant de médicaments peut contrôler la distribution. Au lieu de payer trop cher vos médicaments, vous pouvez facilement commander des médicaments sur ordonnance en ligne à des prix inférieurs expédiés à votre porte. Il y a des questions de base sur le Prix du Viagra. Bien sûr, il y a aussi d’autres questions importantes.

https://problemederection.org/cialis-generique.html
Connaître le problème peut vous aider à décider de commencer ou non de nouveaux médicaments. Souvent, lorsque les jeunes disent «pharmacie sur Internet», la plupart d’entre nous sont préoccupés par le coût du cialis generique.
Vous trouverez ci-dessous quelques points clés à ce sujet. Beaucoup de gens connaissent la question. Vous avez une question à ce sujet? Si quelqu’un clique sur le résultat suggéré par Google pour «cialis generique», il apparaît une liste montagneuse de publications. Beaucoup de gens ont des questions similaires.

By | 2015-01-16T23:54:02+01:00 6 lutego, 2014|Blog, Panna Młoda|6 komentarzy

About the Author:

6 komentarzy

 1. Olga 12 maja 2014 at 14:49 - Reply

  Próbna fryzura to podstawa, chociaż pamiętam swoją i finalna wyszła zupełnie inaczej – lepiej, choć obie były świetne 😉

  • admin 10 grudnia 2014 at 18:49 - Reply

   Olga, myślę, że to kwestia zrobienia zdjęć i notatek, które powinno się zrobić po próbie, żeby później wszystko dobrze odwzorować, choć wiadomo, że każdego włosa w to samo miejsce co był na próbie nie da się ułożyć 😉 Dzięki próbnej fryzurze każda kobieta może być bardziej spokojna w dniu ślubu, też uważam, że próba to podstawa 😉
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
   Makijaż ślubny Poznań, Fryzura ślubna Poznań http://www.konsystencja.pl

 2. Anulek 20 czerwca 2014 at 10:03 - Reply

  Mój makijaż ślubny był niestety nieudany, szkoda że nie wiedziałam o Tobie – chętnie odwiedziłabym Poznań, żeby ktoś mi zrobił taki piękny makijaż ślubny, jakie Ty robisz 🙁 Fryzura na ślub na szczęście wyszła dobrze, ale makijaż nie był taki, jak sobie wymarzyłam, nie czułam się w nim do końca dobrze a do tego jego trwałość też mnie nie zadowoliła – buzia zaczęła mi się błyszczeć już w kościele. Teraz wiem, że próbny makijaż ślubny to konieczność, bo wtedy miałabym jeszcze możliwość żeby poszukać innej wizażystki na ślub ale cóż – człowiek uczy się na blędach 🙁

  • admin 10 grudnia 2014 at 19:49 - Reply

   Anulek, przykro mi, że Twój makijaż ślubny nie wyszedł tak, jak sobie wymarzyłaś 🙁 Jeśli chodzi o trwałość, to błyszczenie się skóry nie jest oznaką niskiej trwałości makijażu – tak, jak pisałam tutaj – makijaż może się trzymać, ale jeśli ktoś ma bardzo tłustą cerę, to musi liczyć się z tym, że nawet najlepsza wizażystka z najlepszymi umiejętnościami i kosmetykami nie zdziała cudów i będą konieczne poprawki. Nie jesteśmy w stanie w 100% zahamować wydzielania sebum, przy mocno przetłuszczającej się skórze. Jeśli cała reszta świetnie się trzyma a jedynie buzia się błyszczy, to nie miałabym zastrzeżeń do trwałości.
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
   Makijaż ślubny Poznań, Fryzura ślubna Poznań, florystka Poznań http://www.konsystencja.pl

 3. Lucka 2 sierpnia 2014 at 23:51 - Reply

  Powiem Ci jedno – jesteś rewelacyjna. Po próbnym makijażu mogę śmiało powiedzieć, że jesteś jedną z najlepszych wizażystek z Poznania! Korzystałam kilka razy z usług makijażystek, ale Tobie do pięt nie sięgały, przeglądałam masę stron www i śmiało mogę powiedzieć, że Twoje prace biją wszystkie inne 😉 A fryzura trzymała się przez cały kolejny dzień. Pierwszy raz w życiu prysznic sprawiał mi taki ból, bo musiałam zmywać Twoją pracę 😉

  • admin 10 grudnia 2014 at 19:34 - Reply

   Bardzo mi miło, dziękuję 🙂
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
   Makijaż ślubny Poznań, Fryzura ślubna Poznań, dekoracje ślubne Poznań http://www.konsystencja.pl

Leave A Comment